ونکلیف

تاریخچه ونکلیف

ون کلیف و آرپلز یک کمپانی فرانسوی جواهر، عطر و ساعت است که در سال ۱۸۹۶توسط آلفرد ون کلیف و سالمون آرپلز در پاریس پایه گذاری شد. آن ها از طبیعت (گل ها و حیوانات) و پریان الهام می گرفتند و از سنگ های رنگی و مواد طبیعی برای ساختن قطعاتی با تکنیک منحصر به خودشان بهره می گرفتند. سبکی غنی با استادکاری نخبه و ظریف که برای بیش از یک قرن،بی رقیب از دیگران باقی مانده است.

الهام از طبیعت تنها محدود به سبک طراحی ها نیست. طبیعت در مواد و متریال این جواهرات نیز حضور پر رنگی دارد. علاوه بر بکارگیری نمونه های استثنایی از سنگ های کم یاب و جادویی از زمرد و یاقوت و الماس و تغییر تصور کلی مردم از آن، این برند سنگ های ارزان قیمت تر مانند آکوامارین، گارنت ماندارین و روبلیت را نیز به نحوی استثنایی به کار می گیرد. اوج خلاقیت این جواهرسازی استفاده از موادی از دل طبیعت مانند صدف حلزون، چوب درخت ماری و شلاک است.

به تدریج نسل دوم به تجارت جواهر پیوستند. کلود آرپلز پسر بزرگ جولیان در ۱۹۳۳ به کمپانی پیوست و اولین شعبه را در آتلانتیک افتتاح کرد که به یکی از اولین شرکت های لوکس اروپایی تبدیل شد. در ۱۹۴۲ بقیه ی خانواده به آمریکا مهاجرت کردند و بوتیک را به مکان فعلی اش منتقل کردند.

از سال ۱۹۵۴ شرکن یک روند تجاری نو را آغاز کرد که تا امروز ادامه پیدا کرده است. بوتیک هایی به همراه سالن های جواهرات سطح بالا که به مشتریان دائمی خدمت می کنند. این بوتیک ها کلکسیون های جواهر با روحی جوانانه و قیمت معقول که هر سال با تغییرات مد به روز می شوند را ارائه می دهند.

در طول سال ها شرکت همیشه توسط نسل آرپلز اداره شده است. در سال ۱۹۹۹ کمپانی مال ریچمونت اداره ی شرکت را به دست آورد.

اعتبار کمپانی ناشی از لیست بلند مأموریت های برجسته سلطنتی صادر شده توسط دیوان و سرمایه گذاری نجیب زادگان صاحب صنایع بزرگ است که کمپانی van clef & arlps را قادر ساختند تا امروز نه تنها در اروپا و آمریکا بلکه در آسیا و خاورمیانه فعالیت کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *